U borbi za treće mjesto ACH Volley slavio s 3-1

Objavljeno Subota, 10 Ožujak 2018 23:45 Autor:
U borbi za treće mjesto ACH Volley slavio s 3-1 Foto: odbojka.hr

U borbi za brončanu medalju odbojkaši slovenskog ACH Volleya s 3-1 (25:23, 19:25, 25:21, 25:19) pobijedili Mladostaše.

Iako su Mladostaši odigrali puno bolju utakmicu nego li je to bilo u polufinalnom susretu protiv SK Posojilnice, odbojkaši slovenskog ACH Volleya ipak su bili nešto bolji i osvojili su treće mjesto na završnom turniru MEVZA-e.

Prvi set ACH Volley osvaja tijesnim rezultatom s 25:23, dok drugi set Mladostaši uzvračaju još uvjerljivije i slave s 25:19. Treća dionica donosi opet izjednačenu borbu do same završnice seta kad Slovenci pokazuju malo više koncentracije i slave s 25:21. Četvrti set uglavnom prednost ima momčad ACH Volleya dok Mladostaši konstantno pokušavaju stići zaostatak. No, snage za preokret nije bilo i aktualni slovenski prvak osvaja brončanu medalju i time malo ublažuje gorak okus koji im je u ustima ostavio poraz u polufinalu protiv odbojkaša iz Kamnika.

S druge strane, odbojkaši Mladosti su u ovom susretu pružili ipak bolju partiju u odnosu na dan ranije te ne smiju previše žaliti za porazom u ovom susretu jer Slovenci su ipak posljednjih godina respektabilna europska momčad s nizom osvojenih titula i konstantnim sudjelovanjem u Ligi prvaka.

Ovim porazom Mladostaši se ove sezone opraštaju od nastupa u međunarodnim utakmicama te se okreću završnici Hrvatskog prvenstva u kojem će pokušati osvojiti titulu te tako nakon više od šest godina vratiti pehar u Zagreb.

Sljedeću utakmicu sastav sa Save igra u srijedu 14.03.2018. godine kada u Zagreb dolazi momčad MOK Rovinja. Susret je na rasporedu u 17 sati.