Ponedjeljak, 23 Listopad 2017

Kraljica Novare, Katarina Barun Šušnjar prvakinja Italije!

Objavljeno Petak, 12 Svibanj 2017 23:05 Autor:

Hrvatska reprezentativka Katarina Barun Šušnjar jučer je na najbolji način okrunila vjerojatno i najbolju sezonu u karijeri. Sa svojom Novarom, došla je do Scudetta, osvojila prvenstvo Italije.

Po prvi puta u povijesti Novara je osvojila prvenstvo, do sada su pet puta igrali u finalu, ali uvijek ostajali prekratki. Ove sezone sve se poklopilo i njima, i našoj reprezentativki. U doigravanje su ušli s treće pozicije, a u finalnoj seriji bili su bolji od Modene s 3-1. Četvrta utakmica, ujedno i posljednja odigrana je sinoć u Modeni, a Novara ju je odigrala sjajno. Do naslova došla kao gost pred 5000 ljudi, rezultatom 3:0(25:20, 25:17, 25:17). Prvo ime utakmice bila je Katarina s 18 poena, od toga je dva osvojila servisom, jedan blokom.

Jučer osvojena titula je šlag na tortu bogate karijere hrvatske odbojkašice. To je trofej koji joj je nedostajao, dva puta je osvajala talijanski kup, 2007. godine i Ligu prvaka kao igračica Bergama, jednom je bila prvakinja Rumunjske, a dva puta Hrvatske. Do Scudetta je Barun Šušnjar došla u svojoj 34-oj godini, a može se reći da za nju vrijedi ona poznata, dobra kao staro vino.

Sjajna sezona hrvatske odbojkašice u Lijepoj našoj prošla je malo ispod radara. Katarina Barun Šušnjar bila je ove sezone prvo ime talijanskog prvenstva, po drugi put u karijeri osvojila nagradu Gazettin trofej, koja se dodjeljuje prema ocjenama talijanskih novinara. Taj trofej dijeli se na osnovu igri u regularnom dijelu prvenstva, odigranih 22 kola. U tom dijelu prvenstva Barun Šušnjar je osvojila 474 poena i bila druga u taj kategoriji iza Egonu, koja ih je osvojila 553.

Play-off je hrvatska odbojkašica odigrala sjajno, predvodila je Novaru do naslova, osvojila je 182 poena. Druga igračica po broju osvojenih poena bila je Brakočević, ona ih je osvojila 149 i ostala je daleko iza Katarine. Kao plod odličnih igri Barun Šušnjar je posve zasluženo dobila i nagradu za najkorisniju igračicu finala. Po završetku za talijanske medije Barun Šušnjar je rekla:

- Stvarno sam uzbuđena, ne vjerujem još da je ovo istina. Ovo je velika pobjeda za ekipu, klub i naše navijače. Sjajna smo ekipa, na početku sezone smo igrali neuvjerljivo, ali na kraju baš kako je bilo potrebno. Od početka kolovoza lani naporno smo trenirale i sada je sav taj rad naplaćen. Oduševljena sam osvojenom titulom, ovaj Scudetto mi je nedostajao u karijeri.

Prošlog ljeta Katarina Barun Šušnjar se vratila u Novaru po treći put u karijeri, a na tribinama ju je dočekao transparent ''Ti si naša kraljica''. Treća je bila i sreća, na kraju sezone kraljica je Novari donijela naslov, a sebi priskrbila status Boginje.