Utorak, 21 Studeni 2017

Rusija će igrati s Ukrajinom u finalu i muškog i ženskog EP

Objavljeno Subota, 11 Studeni 2017 22:46 Autor:

U polufinalu Hrvatska je igrala vrlo dobro protiv Ukrajine  pred svojim domaćim navijačima i bila je nagrađena u prvom setu koji su dobili s  25-16.

Ukrajina je dobro reagirala, a četvorica njihovih igrača postigavši ​​10 ili više bodova u utakmici, uspjeli su dobiti tri seta koji su im trebali da se kvalificiraju za svoje prvo finale na Europskom prvenstvu  s rezultatom od 3-1 (16-25, 25 15, 25-16, 25-18).

U drugoj polufinalnoj utakmici Rusija je pobijedila Bosnu i Hercegovinu 3-2 (25-18, 18-25, 25-19, 20-25, 15-12 ).

Hrvatska će danas u podne  igrati protiv  Bosne i Hercegovine za brončanu medalju. Pobjednik te utakmice također će tražiti potvrdu zadnjeg europskog kvalifikacijskog mjesta za Svjetsko prvenstvo 2018. i pridružit će se Rusiji i Ukrajini na natjecanju.

U ženskim polufinalnim utakmicama Rusija je pobijedila Nizozemsku s 3-0 (25-19, 25-11, 25-12), dok su  Ukrajinke savladale Finkinje s 3:0 (25:17, 25:13, 25:16).