Centrometal u polufinalu doigravanja

Objavljeno: Ponedjeljak, 18 Ožujak 2019 23:53 Autor:

Strašna utakmica odigrana je ove subote u Nedelišću. Pobjeda odbojkaša Centrometala u Osijeku dovela je u Aton dvjestotinjak gledatelja s nadom, da domaći odbojkaši mogu do polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske.

I krenuo je Centrometal sjajno. Nošeni podrškom publike poveli su 6:0 u prvom setu. Bilo je kasnije i 11:3. Odličan napad i blok domaćih, dobar prijem, sve je išlo u korist Međimuraca. U završnici seta bilo je 24:17. Gosti su to malo smanjili, no završilo je 25:20 za Centrometal.

Sjajan ulazak Centrometala i u drugi set, poveli su 7:1. No kao da su se malo ispuhali i gosti su na samo poen zaostatka kod 11:10. Ali tada opet domaći proigravaju, rade savršeno svi elementi igre i ubrzo je 23:12. Set završava 25:18. Dva savršena seta domaćih.

No treći set kreće neka druga utakmica. Nakon 6:6 Osječani odlaze ne četiri poena prednosti. Mursa tada ima savršen prijem, potpuno su gosti proigrali i pokazali svoju kvalitetu. Domaći nikako da se približe i sa 25:17 Mursa smanjuje na 2:1.

Isto se nastavlja i četvrti set. Brzo su Osječani otišli na četiri poena prednosti. U tim trenucima igrali su odlično i domaći nisu nalazili načina kako da ih ugroze. Prednost od četiri ili pet poena zadržali su do kraja za 25:21. Dva savršena seta gostiju.

Dakle odluka je padala u petom setu. Centrometalovci su bili svjesni da je sad ovo igra na sve ili ništa jer je teško bilo očekivati još jednu pobjedu u Osijeku. Nevjerojatno je koju su domaći podršku dobili od publike početkom petog seta. Nakon prvog poena i dva servisa Ivančića domaći su poveli 3:0. Dalje ih je nosila publika. Doslovno nosila. Na promjeni strana je 8:4. Kad je prednost otišla na 11:4 bilo je jasno da je pobjeda tu. Završilo je 15:7 općim veseljem u dvorani.

U momčadi domaćih svi su dali veliki doprinos. Posebno valja izdvojiti Vinceka i Zeleniku. Drugi je puta ovo da je Centrometal ušao u polufinale doigravanja za prvaka. Ako se podsjetimo da je momčad ušla i u polufinale Kupa Hrvatske to ovu sezonu čini posebnom. Poglavito jer prognoze uoči sezone nisu tome bile nimalo sklone.

Loša je stvar da će Centrometal i u polufinalu doigravanja igrati protiv zagrebačke Mladosti, nesporno trenutno najbolje hrvatske momčadi. Prva utakmica igra se narednog vikenda u Zagrebu, uzvrat je u srijedu 27. ožujka u Nedelišću.

OKM CENTROMETAL - MOK MURSA OSIJEK 3 : 2 (25:20, 25:18, 17:25, 21:25, 15:7)