Croatia 'potopila' prvoplasirani Split

Objavljeno: Ponedjeljak, 27 Studeni 2017 23:12 Autor:
Slavlje mladih odbojkaša OK Croatia Slavlje mladih odbojkaša OK Croatia Foto: D. Ivančić

U 8. kolu Prve lige mlada ekipa OK Croatia pobijedila je ekipu OK Split 3:2 (26:24, 18:25, 26:24, 23:25, 17:15). Do sada neporažena ekipa Splita tako je zabilježila prvi poraz u prvenstvu od ekipe Croatije, koja se pokazala koncentriranija u završnicama setova, jer su se čak četiri od pet setova igrali na razliku.

U prvom setu OK Croatia je odlično ušla u meč i vodila cijeli set. Iskusna ekipa Splita dostiže ih na 23:23 ali karakterna ekipa Croatije se ne predaje i dobiva set 26:24. U drugom setu gosti pokazuju svoje znanje i iskustvo iz igranja u hrvatskoj ali i stranim ligama te set završava u njihovu korist 18:25.
U trećem setu se vraća mlada ekipa Croatije, u čijim redovima je okosnica U20 hrvatske reprezentacije i ponovo na razliku dobivaju set 26:24. Četvrti set također odlično otvaraju i stvaraju osjetnu prednost nad gostima ali ne realiziraju do kraja prednost od 23:21 i gosti preokreću rezultat u 23:25.
U petom setu poveli su gosti 12:8 te se već činilo da pobjeda odlazi u Split. Međutim, mlada i potentna ekipa Croatije zbija redove i taktički dobro odrađenom igrom stiži i prestižu goste te slave 17:15.
Obje ekipe prikazale su kvalitetnu odbojku, a svi setovi su bili vrlo zanimljivi za gledatelje s više atraktivnih i požrtvovnih poteza.