Don Bosco osvojio Kup Regije Sjever

Objavljeno: Utorak, 02 Listopad 2018 17:31 Autor:

U napetom finalu kupa Regije Sjever OK Don Bosco slavio je nad OK Nebo 3:2 (23:25, 25:20, 18:25, 25:19, 15:13) i zaslužio plasman u osminu finala Kupa Hrvatske. Šezdeset gledatelja u ŠRC Zaprešić pratilo je utakmicu punu preokreta ovih dviju ekipa koje se natječu u 1.B ligi.

Ključan trenutak zbio se u četvrtom setu koji su igračice Don Bosca gubile 6:12 pri vodstvu Neba u setovima 2:1. Don Bosco je taj četvrti set okrenuo u svoju korist i izjednačio na 2:2. U dramatičnom petom setu obje ekipe pružile sve što su imale da stignu do pobjede. Za nijansu bolje bile su odbojkašice Don Bosca koje su ugrabile priliku i iskoristile prvu meč loptu.
Na putu do ovog trofeja igračice Don Bosca prvo su morale osvojiti Kup Zagrebačkog odbojkaškog saveza. U tri utakmice Kupa ZOS-a i tri utakmice Kupa Regije Sjever igračice Don Bosca nisu imale pravo na pogrešan korak. Čak četiri utakmice pobijedile su rezultatom 3:2 što pokazuje jedan snažan karakter i htjenje odbojkašica ovog zagrebačkog kluba.