Finale Prvenstva Regije Centar za kadetkinje

Objavljeno: Srijeda, 31 Svibanj 2017 14:24 Autor:
Nika Jularić (OK Dinamo), najbolja igračica Nika Jularić (OK Dinamo), najbolja igračica Foto: B.Banovec

Finalna natjecanja prvenstva Regije Centar za kadetkinje održala su se u dva okupljanja. Prvo okupljnje održalo se u subotu, 27.svibnja 2017., u dvorani Trnsko u Zagrebu, a drugo okupljanje u nedjelju, 28.svibnja 2017., u dvorani Pešćenica isto tako u Zagrebu. Domaćin oba okupljanja bio je Odbojkaški klub Dinamo, relativno mlad klub (osnovan prije tri godine) koji je gotovo savršeno organizirao oba okupljanja i zbog toga trebaju primiti čestitke na hrabrosti i odvažnosti što su se prihvatili tako odgovorne obaveze. U samoj završnici sudjelovalo je osam ekipa. Nakon prvog dana kada su ekipe razigravale po grupama, drugi dan borile su se za pozicije koje vode na Prvenstvo Hrvatske. Najviše uspjeha imale su igračice HAOK Mladost osvojivši prvo mjesto i zlatne medalje. Drugo odlično mjesto osvojile su kadetkinje OK Dinamo koje su u polufinalu, u izuzetno borbenoj i zanimljivoj utakmici, pobijedile OK Plavi Zmaj s 2:1. U finalnoj utakmici čekala ih je ekipa HAOK Mladost koja je bila bolja rezultatom 2:0. U borbi za treće mjesto OK Kitro Varaždin pobjeđuje OK Plavi Zmaj, čije djevojke utjehu nalaze u činjenici da su se kao četvrta ekipa plasirale na Prvenstvo Hrvatske. Još su nastupale kadetkinje OK Nebo (pete), ŽOK Vrbovec (šeste), OK Daruvar (sedme) i OK Sisak (osme).