Hrvatska izgubila od Slovenije

Objavljeno: Subota, 20 Svibanj 2017 20:47 Autor:

Ženska seniorska reprezentacija Hrvatske odigrale je danas u Mariboru, u sklopu priprema za turnir kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, prijateljsku utakmicu protiv reprezentacije Slovenije. Reprezentativke Slovenije su bile bolje s 3:1(25:14, 32:34, 25:21 i 27:25).

U prvom setu Slovenija je bila uvjerljiva, Hrvatska je slabije primala servis, a nakon toga teže prolazila i u napadu. U drugi set Hrvatska ulazi puno bolje, vodi s 9:2, pa 18:12, ali Slovenija se vraća i ubrzo vodi s 21:20. U napetoj završnici seta Hrvatska je nešto bolja i s 34:32 dolazi do izjednačenja. Treći set je izjednačen pri 20:20, a u završnici su bolje Slovenke. U četvrtom ponovno odluka pada u samoj završnici, Slovenija je s 27:25 dobila taj dio igre, a time došla i do pobjede. Fabris je osvojila najviše poena kod Hrvatske, 16.

Hrvatska:  Sain(L), Grbac 5, Božičević(L), Strunjak 6, Runjić, Dežulović 3, Miloš 5, Fabris 16, Klarić 12, Čurak, Mlinar 12, Cvetnić, Luketić 7.