Hrvatska u Zagrebu bolja od Norveške

Objavljeno: Četvrtak, 25 Svibanj 2017 07:36 Autor:
Hrvatska u Zagrebu bolja od Norveške Foto: cev.lu

Hrvatska odbojkaška reprezentacija slavila je u prvom susretu kvalifikacijskog turnira za Svjetsko prvenstvo za seniore protiv reprezentacije Norveške 3-1 (25:23, 22:25, 25:19, 25:15).

Pobjedom je Hrvatska otvorila turnir na kojem će još igrati protiv Švicarske, Srbije, Danske i Bjelorusije.Jučerašnja utakmica na početku je bila vrlo izjednačena, Hrvatska je bolje odigrala završnicu prvog seta, te ga i dobila. U drugom sličan rasplet stvari u korist Norveške, za 1:1 u setovima na semaforu. U trećem setu Hrvatska se diže, dominia, a u istom ritmu nastavlja i u četvrtom, te završava meč u svoju korist. Sljedeću utakmicu naši odbojkaši igraju protiv Švicarske danas u 20 sati.

Utakmica je odigrana u zagrebačkom Domu odbojke Bojan Stranić pred 200-tinjak gledatelja.

U ostalim susretima iz skupine E Švicarska je pobijedila Dansku 3-1, dok je Srbija bila bolja od Bjelorusije 3-0.

Direktan plasman na svjetsko prvenstvo izboriti će pobjednici šest skupina, dok će svi drugoplasirani tvoriti novu skupinu iz koje će pobjednik izvaditi vizu za SP.