Hrvatski odbojkaši ostvarili treću pobjedu u nizu

Objavljeno: Nedjelja, 27 Svibanj 2018 18:16 Autor:

Do treće pobjede Hrvatski odbojkaški reprezentativci stigli su pred domaćim navijačima na splitskim Gripama. Unatoč lošem otvaranju prvog seta, Hrvatska se nakon prvog time-outa sabrala te mini serijom preokreću 2:6 na 11:7. Poslije toga sve je išlo glatko za domaću momčad koja je s 25:15 povela susret.

Drugi set započeo je vrlo tijesno, do prvog odvajanja čekali smo tek pri rezultatu 12:9 i 16:11. No, uporni Albanci ne odustaju, nižu nekoliko poena i ubrzo smo vidjeli izjednačenje na 20:20. Pritom se osjetio nedostatak Galića koji je osjetio bol u koljenu, dok je Sedlaček još pri zagrijavanju otkazao nastup. Zato je potez Šestana za 23:22 obilježio završnicu seta koji ipak završava na stranu domaćina.

Ni u trećem setu Hrvatska nije imala mira. Albanci su odigrali najbolji set utakmice, imali su čak vodstvo od 9:13. Međutim, kad se Mihalj prihvatio servisa rezultat se preokrenuo na 15:13. Vodstvo Hrvatske od 20:16 ponovo je mirisao na lagan osvojen set, ali se gosti s četiri uzastopna poena vraćaju. Preokreta ipak nije bilo, dobar servis Giljanovića donosi Hrvatskoj deveti bod za potvrdu vodstva na ljestvici skupine B.

Hrvatska – Albanija 3:0
(25:15, 25:23, 25:21)