Mladost Kaštela pobijedila velike rivale i ušla u finale Kupa

Objavljeno: Srijeda, 13 Prosinac 2017 23:51 Autor:

Kaštelanski odbojkaši slavili su i u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa protiv zagrebačke Mladosti, te se tako s ukupnih 6:1 plasirali u finale, gdje ih čeka Rijeka koja je u dva navrata bila bolja od Siska.

Mladost Ribola Kaštela još jednom je finalist odbojkaškog Kupa! U sjajnoj utakmici pred svojim gledateljima svladali su najvećeg konkurenta za trofej i ujedno branitelja naslova. Domaćin je pritisnuo goste na otvaranju utakmice, pa je ubrzo imao četiri poena prednosti. Iako su gosti kasnije stigli na samo bod zaostatka (19:18), napad domaći pobrinuo se da set ipak prijeđe na njihovu stranu. S 1:0 na semaforu Kaštelanima je bilo lakše za igrati, dok su Zagrepčani osjećali veliki pritisak u kojem nisu smjeli izgubiti sljedeća tri seta ako misle proći dalje. Prvu prepreku su prošli izjednačivši na 1:1, no već u drugoj prilici naletjeli su na blok Kaštelana i tu je bio kraj. Domaćin na krilima Normana odlazi na nedostižnih šest razlike (12:6), a budući da se do kraja prednost Kaštelana nije skidala sa semafora slavlje je moglo početi. Četvrti set bio je rezultatski nevažan, no momci iz Kaštel Lukšića su se pobrinuli da ugrabe i taj set za zasluženu pobjedu.

„Osjećam se presretno, zaslužili smo proći dalje i to smo uspjeli ovdje. Zagrebačkoj Mladosti kup je puno značio, puno su uložili u svoju momčad, a mi smo radili tiho i taj nam se rad isplatio. Ova ekipa može samo rasti, ima veliki potencijal. U finalu nas čeka Rijeka koja je poslala poruku da ozbiljno misli napasti trofej i kotira za domaćina finala, ali mi ćemo zajedno s Kaštela Cemexom predati kandidaturu za domaćinstvo te mislim da bi bilo sjajno da Kaštela budu domaćin ovoga finala“, rekao je trener domaćih Ivan Rančić.

Mladost Ribola Kaštela: Višić, Norman, Perić, Kulušić, Giljanović, Đirlić, Glaurdić, Cikojević, Šestan, Melvan, Pervan, Ruiz, Ščerbakov, Bašić.

HAOK Mladost: Nikačević, Mitrašinović, Bakonji, Sedlaček, Šarčević, Hanžić, Prlić, Marelić, Krnić, Brčić, Dukić.

Mladost Ribola Kaštela – HAOK Mladost 3:1 (25:20, 19:25, 25:21, 25:23)