Mladostašice bez izgubljenog seta

Objavljeno: Srijeda, 07 Ožujak 2018 00:10 Autor:

U posljednjem 12. kolu drugog dijela Superlige odbojkašice Mladosti pobjedom protiv OK Kaštele Cemex s 3-2 (25:23, 25:13, 25:23) u play-off ulaze s prve pozicije.

Iako su domaće odbojkašice ostvarile rezultatski uvjerljivu pobjedu ovaj put igra nije bila onakva na kakvu su nas igračice trenera Ivaniševića naviknule gledati ove sezone.

U prvom setu Mladostašice su vodile 21:12 da bi u vrlo kratkom periodu dozvolile gošćama da se približe na 24:23 ali ipak ne dozvoljavaju iznenađenje i osvajaju taj set. Drugi set ponudio je totalno drugačiju sliku, Mladostašice uvjerljivom igrom Kaštelankama dozvoljavaju 'samo' 13 poena. Treći set Kaštelanke odlično otvaraju i ubrzo je na semaforu 15:5 za njih. Kako je trener Ivanišević dao priliku i mlađim igračicama, u tom trenutku u igru je počeo vraćati svoje najiskusnije koje su serijom od 8 poena  smanjile zaostatak na 15:13 i tada je bilo jasno da ipak nećemo gledati četvrti set.

Ovom pobjedom sastav sa Save završio je na prvoj poziciji i bez poraza ove sezone u domaćem prvenstvu, a prva utakmica play-offa igra se 14.03.2018. godine.

Prije toga odbojkašice HAOK Mladosti Proenergy nastupit će na završnom turniru MEVZA-e u periodu 10.-11.03.2018. godine u Békéscsabi (HUN).