Nakon dva sata spektakularne odbojke Osijek vodi 1:0 protiv Gradiške

Objavljeno: Četvrtak, 30 Ožujak 2017 20:44 Autor:
Nakon dva sata spektakularne odbojke Osijek vodi 1:0 protiv Gradiške Foto: sportalo.hr

Večeras je Gradski vrt svjedočio zaista sjajnoj odbojkaškoj predstavi u režiji dvije najbolje slavonske ekipe, domaćeg ŽOK Osijeka i gošći iz Nove Gradiške. Doduše, iz ovog “sjajnog” opisa definitivno ispada prvi set kada su sjajne bile samo domaće odbojkašice.

Prvi set je bio vjerojatno najlakši zadatak za Fančovićeve djevojke u čitavoj sezoni, kako je njima sve polazilo za rukom tako gošćama nije ništa, što i konačnih 25:9 odlično dočarava. Od samog početka seta stvar je bila odlUčena, Antonia Volmut je servirala, a prednost Osijeka rasla do 6:0 i prvog time outa za gošće. Kako su djevojke iz Gradiške došle bez dvije iznimno bitne igračice, Lane Zirdum i libera Kristine Gelo nakon tog uvodnog seta činilo se da nemaju nikakve šanse, no pokazale su ogromno srce, ostavile su i posljednji atom snage na parketu i zajedno sa svojim protivnicama priredile pravi spektakl!

Ono što smo u najavi ove utakmice priželjkivali se na kraju i ostvarilo, a to je drama, po prvi puta u međusobnim dvobojima ove sezone, nadamo se ne i posljednji. U drugom setu Gradiška je krenula puno bolje, tokom čitavog seta su bile u prednosti, pa iako su na kraju ponovno nekim neforsiranim greškama vratile Osijek u igru, osvojile su set. I u trećem slična priča, na samom otvaranju su Osječanke krenule bolje, no ubrzo gošće preokreću i rade veliku prednost, te definitivno nakon onakvog prvog seta senzacionalno dolaze do vodstva. U 4. setu Osječanke dodaju gas, pokazalo se tu koliko im znači kapetanica Ivana Grubeša koja je definitivno iza sebe ostavila ozljedu, bila je to prava Ivana, a uz nju sjajno je igrala i Antonia Volmut koja je servisom uništavala Gradišku. Naravno, i sve ostale djevojke su igrale vrlo dobro, na obje strane!

Peti set je sam po sebi uvijek drama, ali ovaj je bio zaista neizvjestan, u prednosti su se izmjenjivale, tek su jednom Osječanke imale 2 poena prednosti kod 7:5, te na samom kraju tih konačnih 15:13 za 1:0 prednost Osijeka u borbi za polufinale. Gradiška je utakmicu odradila praktično sa 6 igračica, i bez libera, mlada Eva Stapić je odradila tek nekoliko poena, iako talentirana definitivno je preneiskusna za ovakve utakmice. Zaista, unatoč porazu mora se reći da je to bila fascinantna partija djevojaka trenera Runjaša! Sigurno će to na njima ostaviti traga za uzvrat koji se igra u subotu, ali ako su ovo izdržale, onda je jasno da te cure mogu sve.

Osijek je još jednom oduševio, s Ivanom imaju širi kadar i to je danas definitivno odlučilo utakmicu, u 4. i 5. setu 80% lopti je išlo na nju! Danas su poprilično dobro uštopali Tiffany Blum u napadu, čime su si napravile veliku prednost, blok je radio jako dobro, borbenost isto tako na odličnoj razini. Malo je kontradiktorno hvaliti i pobjednice i poražene, ali ništa drugo ne bi bilo realno nakon ovakve utakmice. Iako je bilo relativno malo gledatelja u Gradskom vrtu stvorili su lijepu atmosferu, a svi oni koji su ovo propustili imaju za čime žaliti.

– Jedna jako kvalitetna utakmica, publika je uživala jer na terenu se pokazala kvalitetna odbojka i ono najbitnije izuzetna borba na obje strane. Nijanse su odlučivale i onaj tko je radio manje greška odnosio je set. Očekivale smo da će biti teška utakmica ali, iskreno, iznenadile smo se koliko smo jak otpor dobile i koliko smo morale zapeti sve zajedno kako bi odnijele ovu pobjedu. Svaka čast i Gradišci na vrhunskoj partiji! Odmah u subotu im dolazimo na uzvrat, svjesni da moramo još više zapeti jer Gradiška je uvijek jača na domaćem terenu, ali nije to ništa što moja ekipa ne može – optimistično najavljuje kapetanica Osijeka Ivana Grubeša.

Od zaista pravih heroina iz Gradiške izdvojili smo Ivu Papac čisto zbog poveznice s Ivanom. I jedna i druga su nakon nekog perioda odigrale odličnu utakmicu. Ivana je izostajala zbog ozljede dok je Iva bila lagano van forme, no večeras je ponovno bila ona koja je zaradila da bude u krugu reprezentativki..

– Odigrale smo stvarno odličnu utakmicu iako smo bile oslabljene, nije nimalo lako odigrati 5 ovakvih setova, strašno smo se potrošile, no sigurna sam da ćemo do subote biti spremne odigrati još jednu ovakvu utakmicu. Uz naše gledatelje vjerujem da možemo do pobjede i majstorice. Protivnicama naravno čestitam na pobjedi, u tom zadnjem setu su bile svježije i ti nekakvi sitni detalji su presudili da one pobjede – rekla nam je Iva.

Uzvrat u Gradišci igra se u subotu s početkom u 20 sati, uz povratak Zirdum i Gelo u postavu domaćih sigurni smo da će biti još jedna luda utakmica, a da će dvorana biti odlično ispunjena ne treba uopće sumnjati. Zaslužile su, i jedne i druge! ŽOK OSIJEK – ŽOK NOVA GRADIŠKA 3:2 (25:9, 22:25, 20:25, 25:17, 15:13)