Odbojkaši Centrometala nanijeli prvi ovosezonski poraz Riječanima

Objavljeno: Ponedjeljak, 11 Studeni 2019 21:26 Autor:

U petom kolu Superlige odbojkaši OKM Centrometal porazili su MOK Rijeku rezultatom 3:1.

Nakon teškog poraza od Varaždinaca u prošlom kolu, igrači Centrometala odlučno su krenuli u susret protiv Riječana, pojačani za bivšeg igrača zagrebačke Mladosti, 205 centimetara visokog Šibenčana, Ante Mišure.

U prvom setu rano vodstvo Međimuraca kod 7:3 i 12:6 okrenulo je set u jednom smjeru za raspoloženi Centrometal, koji je zadržao tu prednost do kraja prvog set. (25:19)

Furiozni ulazak domaćina nastavio se i u drugom setu, na semaforu je bilo 5:0 pa 7:1, no Riječani stižu do poravnanja na 24:24. No tada uz poen Dražena Vinceka i bloka Antonia Jurasa domaćini povećavaju svoju prednost na 2:0. (26:24)

U trećem setu Riječani se bude, u neprekidnoj borbi za poen prednosti gosti na dobar servis Davora Bogdanovića i kontru Ivana Lozića smanjuju prednost Centrometala. (25:23)

Unatoč gubitku prethodnog seta, Međimurci nastavljaju sjajnu igru i odličnu blok obranu te dolaze do šest poena prednosti kod 20:14. No lošim prijemom vraćaju odbojkaše Rijeke u egal, koji su došli i do set lopte, no pobjeda je ipak otišla na stranu Centrometala. (28:26)

U sljedećem kolu Centrometal gostuje u Sisku, dok će Riječani kod varaždinskog Kitra.

Od ostalih susreta petog kola treba izdvojiti uvjerljive pobjede Medicinara, osiječke Murse i Splita te preokret odbojkaša Varaždina u Rovinju.

OK Rovinj - OK Kitro Varaždin 1:3 (25:22, 16:25, 9:25, 17:25)

OK Medicinar Trnje - MOK Marsonia 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

OK Split - OK Zadar 3:0 (27:25, 25:23, 25:15)

MOK Mursa-Osijek - OK Sisak 3:0 (25:19, 25:17, 25:21)

OKM Centrometal - MOK Rijeka 3:1 (25:19, 26:24, 23:25, 28:26)