Odbojkaši MOK Marsonije ispustili bodove protiv OK Siska

Objavljeno: Utorak, 15 Listopad 2019 12:40 Autor:

U prvom kolu Superlige odbojkaši MOK Marsonije ugostili su ekipu iz Siska te upisali poraz rezultatom 3:1 pred ugodno popunjenim tribinama dvorane Vijuš.

Početak Superlige za odbojkaše Marsonije krenuo je osvajanjem prvog seta, no pad u igri i veliki broj pogrešaka domaćih odbojkaša odveo je ekipu OK Sisak do zaslužene pobjede.

Prvi set odbojkaši Marsonije dobili su s 25:21, kada su se nakon izjednačenih 17:17 odvojili za osvajanje prvog seta.

Očekivalo se da će Brođani nastaviti u istom stilu, no odbojkaši OK Siska oslobodili su se početnog pritiska i vrlo brzo ostvarili i do osam poena prednosti, te su istu prednost sačuvali do 25:17.

Treći set bio je u egalu do rezultata 5:5, kada se gostujuća ekipa odvojila na 7 poena prednosti, no serijom 8:0 odbojkaši Marsonije dolaze do poravnanja rezultata.

Međutim u završnici nisu izdržali te je Sisak treći set dobio s 25:19, te potom nakon velike borbe i posljednji, čevrti set za veliku pobjedu 3:1.

Sljedeći vikend MOK Marsonija ide u Zadar po prve bodove u ovogodišnjoj Superligi, dok će odbojkaši OK Siska u goste Rovinjanima.

Od ostalih susreta prvog kola Superlige treba izdvojiti uvjerljive pobjede Riječana i Medicinara iz Trnja, te pobjede Zadrana i Murse iz Osijeka.

OK Zadar - OK Kitro Varaždin 3:1 (25:23, 12:25, 25:16, 26:24)

MOK Marsonia - OK Sisak 1:3 (25:21, 17:25, 19:25, 22:25)

OK Rovinj - MOK Rijeka 0:3 (19:25, 15:25, 19:25)

OK Medicinar Trnje - OKM Centrometal 3:0 (25:18, 25:20, 30:28)

OK Split - MOK Mursa - Osijek 2:3 (14:25, 25:21, 25:16, 12:25, 10:15)