Odbojkaši umanjili šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo

Objavljeno: Petak, 26 Svibanj 2017 10:52 Autor:

Nakon pobjede na startu E skupine europskih kvalifikacija za plasman na svjetsko prvenstvo 2018. godine, protiv Norveške, hrvatski odbojkaši jučer su izgubili od Švicarske. U zagrebačkom Domu odbojke Bojan Stranić Hrvatska je od Švicarske poražena s 1:3 (28:26, 20:25, 18:25, 23:25).

Tim porazom hrvatski odbojkaši znatno su umanjili šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo, gdje direktno ide prvi iz skupine, a drugi će u dodatne kvalifikacije u srpnju. Prvi set pripao je našim odbojkašima s 28:26, bolje su odigrali završnicu seta i osim rezultatske prednosti došli i do psihološke. Ipak, Švicarce prvi izgubljeni set nije poremetio, nastavili su se boriti i zasluženo su došli do izjednačenja od 1:1.

U trećem setu naši odbojkaši nastavljaju redati pogreške, koje Švicarci koriste i bez većih problema dolaze do vodstva od 2:1 u setovima. U četvrtom Hrvatska kreće igrati bolje s Višićem na poziciji tehničara. Čitavo vrijeme naši odbojkaši drže vodstvo od poen, dva, a Švicarska prvi put u četvrtom setu prelazi u vodstvo kod 24:23 i pretvara ga u pobjedu.

Nakon dva kola na vrhu su Srbija i Švicarska s po dvije pobjede.Danas naši odbojkaši u 20 sati igraju protiv Bjelorusije, a još se sastaju Norveška- Danska i Srbija – Švicarska.