Objavljeno: Nedjelja, 26 Ožujak 2017 22:12 Autor:
Odbojkašice Osijeka potvrdile 3. mjesto, Vukovarke porazom od Poreča sele u niži rang Foto: sportalo.hr

Sinoćnjim utakmicama okočana je druga faza Superlige za djevojke, a na kraju su najdeblji kraj izvukle Vukovarke koje će sljedeće sezone igrati u nižem rangu natjecanja, nakon dugog niza godina tako vukovarska odbojka ostaje bez predstavnica u elitnom razredu.

Odbojkašice Osijeka su na domaćem parketu novom pobjedom protiv Kaštele DC potvrdile treću poziciju i povijesni uspjeh kluba. Bez obzira što će se dogoditi u doigravanju ovo je fenomenalna sezona za Fančovićevu ekipu, igrale su finale kupa, završile na 3. mjestu u prvenstvu prije doigravanja, a sve ostalo će biti samo veliki bonus. Protiv Kaštela su, unatoč određenim greškama i očitoj nervozi koju su si objektivno same nametnule, Osječanke odigrale jako dobru utakmicu. Nakon drame u prvom setu sa sretnim završetkom, drugi set je bio jako loš, a onda su se naše djevojke opustile i odigrale onako kako znaju, a to je značilo dva relativno laka seta za konačnih 3:1.

– Pobjeda protiv Kaštela je donosila nešto što ni sami nismo očekivali nakon ulaska u 1A ligu, a to je 3. mjesto u Hrvatskoj i stoga nam je bila vrlo bitna, a samim time i stresna utakmica, što se i vidjelo po nama i po rezultatu jer znam da smo mogli i bolje odigrati. Što se tiče nastavka sezone, odnosno doigravanja s Novom Gradiškom, vjerujem da ćemo dobro odigrati čisto jer nam je, da tako kažem, “teret” sada skinuti s leđa i zbog toga bi trebala biti opuštena atmosfera u igri, a tada najbolje igramo. Pobijedili smo ih u par navrata stoga ne vidim zašto ne bi to ponovili – rekla nam je Mirna Matković, igračica Osijeka te tako najavila ono što se “rasplelo” u Istri.

Na žalost nakon subote smo morali ostati bez jednih predstavnica u Superligi, iako su u posljednje kolo krenule s bodovnom prednošću to su odbojkašice Vukovara. Nova Gradiška je svoj posao odradila i uzela 3 boda protiv odavno otpisanog Rockwoola. Naravno da nisu mogle bez komplikacija to odraditi, izgubile su drugi set, no onda su ipak dodale gas i 3:1 pobjedom prebacile lopticu u Poreč gdje su gostovale djevojke trenera Sabljića i trebale sva 3 boda za ostanak.

Prvi set Vukovar je odradio jako dobro, ali u završnici su se Porečanke pokazale mirnijima i povele su 1:0. To je prilično pogodilo Vukovarke koje su drugi set odradile jako loše, Poreč je osvajanjem drugog seta definitivno potvrdio ostanak Nove Gradiške. Unatoč tomu Vukovarke se nisu predale, nastavlie su igrati i iskoristile su opuštanje Istrijanki te osvojile jedan set, ali do boda nisu mogle.

– Utakmicu smo dobro otvorili i tokom prvog seta smo imali sve pod kontrolom, dok u drugom smo malo ispali iz ritma, nije nas bas slušao servis i prijem te smo prihvatili njihovu sporu i umrtvljenu igru. Ali nakon lošeg drugog seta, ponovno se budimo i preuzimamo stvar u svoje ruke i rutinski završavamo utakmicu. Sigurno da je to bila najvažnija pobjeda za nas u ovom dijelu sezone, no sada se zasluženo okrećemo playoffu i već nas u srijedu čeka utakmica s Osijekom. Pritisak sada nije više toliko velik i sigurno da ćemo igrati opuštenije. Vjerujem u svoje cure i vjerujem da možemo i hoćemo ostatak sezone odigrati na visokom nivou – komentirala je tehničarka Nove Gradiške Lucija Dautović.

Sezona polako ide svom finalu, u četvrtfinalu ponovno slavonski okršaj, što u prijevodu znači da ćemo sasvim sigurno imati predstavnika i u polufinalu! Vukovar na žalost seli u prvu ligu, nadamo se na samo jednu sezonu, jer je ovom klubu po tradiciji sasvim sigurno mjesto u eliti.