Odbojkašice uvjerljive na otvaranju Zlatne lige

Objavljeno: Ponedjeljak, 21 Svibanj 2018 08:08 Autor:

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija stigla je do pobjede na otvaranju Zlatne lige svladavši reprezentaciju Finske rezultatom 3:0.

Početno ispitivanje snage išlo je na ruku gostujućih igračica koje su uspjele pobjeći na 9:4. Nakon što su Hrvatice otpustile kočnice sve je djelovalo bolje, pa tako i rezultat koji je od izjednačenja (15:15) prešao u vodstvo od 17:16. Tek tada izbornik Finske Tapio Kangasniemi prvi put je reagirao time-outom, ali to nije zaustavilo domaće da povedu s 1:0.

Drugi set bio je rezultatski najnapetiji. Ovoga puta Hrvatska je ušla bolje s vodstvom od 3:0, no Finska stiže do 3:3 te uspostavlja vodstvo od 7:5. Dinamičan rezultat ponovo je otišao na stranu Hrvatske s nekoliko dobrih napada koji je poglavito išao preko Samante Fabris i Martine Šamadan.

No, ovog puta gošće su pružile puno veći otpor, štoviše, bile su nadomak osvajanja seta pri vodstvu 23:21. Tada je uslijedila ključna serija Hrvatske, a sporni poen za 25:24 prilično je odlučio set u domaću korist.

Posljednji pokušaj Finske nije išao prema planu, iako su do 7:7 igrale dobro, iskoristivši nekoliko dekoncentriranih trenutaka domaće obrane. Nakon toga Hrvatska je podigla u veću brzinu, povela sa 11:8, a s vodstvom od 14:9 već se nadzirao kraj susreta. To se ostvarilo rezultatom 25:19 za zasluženu pobjedu.

- Za nas je najvažnije da smo pobijedili prvu utakmicu, pogotovo pred domaćom publikom. Nismo baš dobro otvorile utakmicu, prvi set nije bio dobar, osobito u obrani, ali kasnije smo bile bolje i pokazale smo što možemo – rekla je ponajbolja igračica Samanta Fabris.

Raspoloživ je bio i izbornik Igor Lovrinov koji se usputno osvrnuo na sljedeći susret u Mađarskoj za nekoliko dana:

- Naravno da sam zadovoljan pobjedom. O Finskoj nismo baš puno znali, imali smo problema u prvom setu, ali smo uspjeli pobijediti. Protiv Mađarske ćemo se bolje pripremiti jer ćemo znat više o njima, a mi sa svojom igrom možemo biti samo bolji i vjerujem da će tako biti.

Hrvatska – Finska 3:0 (25:21, 26:24, 25:19)