Olimpik trećom pobjedom u nizu privremeno preuzeo vrh tablice

Objavljeno: Ponedjeljak, 22 Listopad 2018 17:31 Autor:

Odbojkaški klub Olimpik u subotu je pred oko 400 vrlo glasnih domaćih navijača ostvario treću pobjedu u nizu i time privremeno preuzeo vrh tablice.

Nakon uvodne dvije pobjede u Kaštelima, Amazonke su u subotu pobijedile OK Brda rezultatom 3:1 (25:20, 25:20, 14:25, 25:18). Utakmica je obilježila izuzetna borbenost i požrtvovnost obje ekipe u obrani. Domaće odbojkašice su dosta nervozno ušle utakmicu i već u prvoj polovini prvog seta napravile 8 ne prisiljenih pogrešaka što je borbenim gošćama omogućilo konstantno vodstvo do rezultata 15:17, no potom prije svega zahvaljujući odličnom servisu domaćih djevojaka set odlazi na njihovu stranu rezultatom 25:20.

Tijekom drugog seta otpočetka je prisutna dominacija Amazonki te bez većih poteškoća dominiraju tijekom cijelog seta i zaključuju set također rezultatom 25:20. Treći set se dogodio potpuni raspada sistema na prijemu i u obrani domaćina te uz pregršt ne prisiljenih pogrešaka u napadu od strane napadačica OK Olimpika, gošće lagano dobivaju set  14:25.

U četvrti set Amazonke kreću jako agresivno od samog početka te bez ikakvih problema i poteškoća odličnom igrom u fazi bloka i obrane te sjajnim servisima privode utakmicu kraja i pobjeđuju rezultatom 25:18.

Trener Zagrepčanki Hrvoje Borovina nakon utakmice je izjavio: „Ukoliko bi se izbrisao taj treći set u kojem smo upali u crnu rupu i izgubili ga, mogu biti zadovoljan utakmicom te trećom pobjedom u nizu. Čestitam OK Brdima na odličnoj igri u obrani te pruženom otporu u današnjoj utakmici. Mi se sada okrećemo kup utakmici, koja nas čeka u srijedu s OK Drenovom u gostima te sljedećem prvenstvenom gostovanju u Vukovara gdje nas čeka nimalo lagan zadatak i odličan domaćin“.

OK OLIMPIK – OK BRDA 3:1 (25:20, 25:20, 14:25, 25:18)