Osječanke u 5 setova bolje od Gradiške

Objavljeno: Nedjelja, 02 Prosinac 2018 15:19 Autor:

Vrlo zanimljiv je bio slavonski odbojkaški derbi u Gradišci. Osječanke su nakon što su bile u minusu dva seta došle do dva boda, a Gradiška je ostala u svojim problemima. Iako su pobjedile Osječanke su prepustile prvo mjesto Zadru koji je slavio protiv Dinama, dok je Gradiška s jednim bodom smanjila zaostatak za Dinamom koji drži 4. mjesto na ljestvici.

Utakmica je za neutralne gledatelje bila vrlo zanimljiva, u dva vrlo neizvjesna seta Gradiška je došla do dva slavlja, a posebno je zanimljivo bilo u drugom setu kojeg su domaće sjajno otvorile, imale su 13:4 i činilo se da će drugi set lako na njihovu stranu. Ali gošće se nisu predavale, malo po malo sustizale su Gradišku i došle do vodstva 21:20, no onda je domaće ekipa smogla snage za novi napad i došla do velike prednosti. U trećem setu Gradiška malo pada, promašile su nekoliko čistih lopti što je Osijek iskoristi i došao do prednosti, ali i još važnije napunio se samopouzdanjem. Ono što su u prva dva seta uredno promašivale počelo je ulaziti, ono što je obrana propuštala, sada je bez problema kupila i jednostavno su okrenule utakmicu tamo gdje su željele da ide. Identična priča i u četvrtom setu, kapetanica gošći Doris Krivić odigrala je fenomenalno tu dionicu, bila je jednostavno nezaustavljiva za domaći blok, ali su je i suigračice odlično pratile, prije svih Lea Grahovac koja je dijelila sjajne lopte. Gradiška nije imala odgovora, Antonija Čeliković se potrošila u prva dva seta, više nije uspijevala prolaziti, a nitko drugi kao da nije imao hrabrosti niti pokušati! U posljednji peti set Osijek je krenuo s 5:0, tu je već sve bilo odlučeno, Runjaš je pokušavao mijenjati, razbijati ritam gošći ali jednostavno više nije imao raspoložene igračice.

– A što da kažem, opet smo pokazali sve što znamo i možemo. I u prva dva seta u pozitivnom i u preostalom dijelu utakmice u negativnom smislu. To nas čitavo vrijeme muči, jednostavno nemamo konstantu, osciliramo od odličnog do očajnog, a kada je s druge strane ekipa poput Osijeka oni to kazne. Čestitke gošćama na pobjedi, a mi jednostavno moramo bolje od ovog, najveći je problem u glavama, moramo to nekako pokušati ispraviti – rekao je trener Gradiške Damir Runjaš.

– Dekoncentrirano smo ušle u utakmicu, previše smo griješile i imale najviše problema na prijemu servisa. Iako su prva dva seta završila tijesno, unatoč svim greškama nismo uspjele okrenuti rezultat u svoju korist. U treći set ulazimo hrabrije, s više koncentracije te pokazujemo svoju kvalitetu što je vidljivo iz rezultata. Kontinuitet smo držale do kraja utakmice i tako odnijele kući dva jako bitna boda. Ne bih komentirala igru protivnika, prioritet nam je naša igra i na tome se jedino baziramo – rekla je kapetanica Osijeka Doris Krivić.

Najprije čestitam domaćoj ekipi na sjajna dva prva seta, odigrali su odlično, ali nakon toga, kada smo počeli igrati kako znamo nisu nam mogli parirati i mislim da smo u konačnici zaslužili pobjedu. Jako zanimljiva utakmica, šteta da Gradiška ne igra češće ovako jer su pokazali da imaju kvalitetu za sam vrh ove lige – komentirao je trener Osijeka Miroslav Đekić.