Plavi Zmaj iznenadio Mladostašice

Objavljeno: Subota, 03 Ožujak 2018 23:15 Autor:

U utakmici 15. kola 1. B Nacionalne odbojkaške lige za odbojkašice Plavi Zmaj je u Domu odbojke slavio protiv Mladostašica rezultatom 3-2 (18:25, 25:20, 11:25, 26:24, 18:16).

Mlade odbojkašice Mladosti dobro su otvorile utakmicu i relativno lagano povele s 1-0. Dugi set gostujuća ekipa iz Duge Rese uzvraća istom mjerom i na semaforu je 1-1. Treći set HAOK Mladost uvjerljivo osvaja dopustivši gošćama samo 11 poena i tada je izgledalo kako će utakmica vjerojatno završiti s 3-1.

Međutim odbojka je nepredvidiva što je i čini zanimljivom te je dovoljno samo malo da se na terenu sve promjeni. Ekipa Plavog Zmaja nakon gubitka trećeg seta nije se predala i svojom upornošću i uz nekoliko pogrešaka igračica Mladosti osvaja četvrti set s 26:24.

Rulet petog seta ponudio je dosta neizvjesnosti i na semaforu se stalno mijenjala prednost, čas jedne čas druge ekipe. Na kraju sretnije i spretnije bile su odbojkašice Plavog Zmaja i osvajaju set s 16:14.

Za publiku, koja se ovog puta okupila u nešto većem broju, utakmica je bila vrlo zanimljiva i neizvjesna s mnoštvom atraktivnih poteza, pogotovo u obrani, i sa jedne i sa druge strane.

Sljedeću utakmicu sastav Mladosti igra 10.03.2018. godine protiv vodeće ekipe prvenstva OK Dinama.