Splićani uzeli bod u Kaštelima

Objavljeno: Ponedjeljak, 22 Listopad 2018 18:39 Autor:

Mladost Ribola Kaštela ostvarila je drugu pobjedu u prvenstvu porazivši Split 3:2, pred oko 400 gledatelja u zanimljivoj i jako dobroj utakmici.

Nešto manje od dva sata trajalo je  derbiji  između susjeda OK Mladost Ribole Kaštela i OK Splita.

Iskusni Split  predvođen sa čak  šest kaštelanskih odbojkaša poveo je u prvom setu dobrim servisom i napadom, ali odbojkaši Mladost Ribola Kaštela drugi set nastupaju agresivnije i s lakoćom osvajaju drugi set (25:16).

Treći set Mladost je povela u početku, ali serijom grešaka (dodiri mreže), posebno greškama u kontranapadu daju Splitu set.

U četvrtom setu proradio je blok i Mladostaši  ga lako osvajaju, budući da su se sredinom seta odmah odvojili na pet poena razlike.

Peti set bila je lijepa odbojka, puna izmjena, a onda je mladi Melvan s dva odlična napada u kontri riješio utakmicu. Iako oslabljeni ne igranjem kapetana Šukera Mladost Ribola Kaštela je zaslužila drugu pobjedu u Superligi.

Mladost Ribola Kaštela – Split 3:2

(21:25, 25:16, 19:25, 25:16, 16:14)