U17: Favorizirane Talijanke pobijedile Hrvatice

Objavljeno: Subota, 06 Siječanj 2018 11:05 Autor:
U17: Favorizirane Talijanke pobijedile Hrvatice Foto: HOS

Hrvatska ženska U17 reprezentacija u Bassano del Grappa upisala drugi poraz na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Europsko prvenstvo.

Naše djevojke odlično su otvorile utakmicu i povele protiv Italije u prvom setu 7-3. Talijanke sustižu rezultat i do 14-14 stalno se izmjenjuju u vodstvu. Na drugom tehničkom time outu semafor pokazuje 16-14 za Italiju. Hrvatice drže priključak do 21-19, ali tada je proradio talijanski blok i Talijanke osvajaju prvi set s 25:20.

U drugom setu Italija pojačava servis i napad, te stalno vodi (8:4), (16:7)… Hrvatska teško organizira napade i vrlo brzo osvajaju drugi set s 25:17.

Na početku trećeg seta Talijanke nam i dalje rade probleme sa servisom i odlaze na drugi tehnički  time outu s prednošću od 16:10. Naše djevojke uspijevaju izjednačiti na 16:16, igra se poen za poen. Italija pojačava tempo vodi 23:18 i treći set osvaja s 25:19.

Talijanke tako upisuju drugu pobjedu i nalaze se na prvom mjestu u grupi B, dok su naše djevojke još uvijek bez pobjede.