U17: Hrvatska pobijedila Austriju s 3:0

Objavljeno: Subota, 06 Siječanj 2018 23:29 Autor:
U17: Hrvatska pobijedila Austriju s 3:0 Foto: HOS

Hrvatska ženska U17 reprezentacija pobjedom nad Austrijom s 3:0 (25:11, 25:14, 25:17) završila kvalifikacijski turnir za odlazak na Europsko prvenstvo.

Naše djevojke na turniru u Italiji završile su na trećem mjestu u grupi B i nisu se uspjele kvalificirati na Europsko prvenstvo.

Početak prvog seta na današnjoj utakmici (8:2, 16:6 za Hrvatsku) pokazuje, da Austrija ne bi trebala ozbiljnije zaprijetiti Hrvatskoj reprezentaciji i da je Hrvatska u ovoj utakmici favorit za pobjedu. Koncentrirano je Hrvatska krenula i u drugom setu i vodi 8:0, pa 16:9. Austrijanke pokušavaju nešto promijeniti u svojoj igri ne bi li zaprijetile, ali su bez ozbiljnih šansi.

U trećem setu ponovno vodstvo Hrvatske od 8:4. Austrijanke sustižu rezultat i na semaforu je 9:9. Hrvatska pojačava servis i napad i na tehnički time out odlaze s prednošću od 16:11 te mirno utakmicu privode kraju.

HRVATSKA – AUSTRIJA  3:0 (25:11, 25:14, 25:17)