U17: Ispustile vodstvo od 2:1 u setovima

Objavljeno: Četvrtak, 04 Siječanj 2018 22:53 Autor:

Hrvatska ženska U17 reprezentacija tijesnim porazom otvorila kvalifikacijski turnir u Bassano del Grappa u Italiji. Hrvatska – Poljska 2:3 (20:25, 25:20, 25:17, 17:25, 11:15).

Naše djevojke otvaraju prvi set dobro i imaju vodstvo od 10-8, ali Poljakinje serijom servisa odlaze na 17:11, zadržavaju prednost i završavaju set u svoju korist 25:20. Drugi i treći set gotovo su identični što se tiče  igre naše reprezentacije. Zahvaljujući dobrim servisima lakše osvajamo poene, a u trećem setu imali smo prednost od  11 poena.

U četvrtom setu Hrvatska reprezentacija vodi 3:1. Nakon toga Poljakinje okreću rezultat i stalno povećavaju vodstvo, te osvajaju set s 25:17. Peti set započinje isto kao i četvrti samo što je ovoj set povela Poljska s 3-1. Naše djevojke pokušavaju stalno sustići vodstvo Poljakinja, ali rade previše grešaka. Poljakinje osvajaju set s 15:11 i upisuju prvu pobjedu u grupi B.