Vukovarke i Osječanke u drugom kolu Kupa

Objavljeno: Petak, 26 Listopad 2018 12:46 Autor:

Jučer su odigrane utakmice 1. kola Hrvatskog odbojkaškog kupa za žene u kojima su prolazak u drugo kolo očekivano izborile Vukovarke i Osječanke. Prve su bile domaćin Novoj Gradišci, a potonje gošće u Višnjevcu.

ŽOK Osijek je rutinski odradio posao protiv Višnjevca, razlika u kvaliteti je velika, pa čak domaće djevojke mogu biti i zadovoljne kako su parirale Osijeku u sva tri seta. Drugi dvoboj ipak je nudio puno više neizivjesnosti iako su Vukovarke startale kao favorit, što zbog činjenice da su odlično otvorile Superligu što zbog prednosti domaćeg terena. I bila je to prilično ravnopravna utakmica izuzev drugog seta koji je uvjerljivo otišao na stranu domaćih odbojkašica. Na kraju 3:1 pobjeda Vukovara, moglo je biti i 3:0 ali i otići u peti set, a  na kraju je rezime da je Vukovar zasluženo među 8  najboljih u Kupu, a vjerujemo da neće tu stati kao niti Osijek!