Prvo zlato za Ukrajince na FIVB World Touru

Objavljeno Ponedjeljak, 09 Srpanj 2018 11:13 Autor:

Ukrajinski par Iemelianchyk i Popov uspješno je okončao pobjednički niz od pet susreta kroz koje je osigurao nastup u borbi za zlato gdje je rezultatom 2-1 (21-19, 17-21, 21-19) nadigrao Fruehbauera i Wuetzla. U završnici je austrijski par uvjerljivo okončao prvi set, no Ukrajinci su uspjeli izjednačiti i doći do pobjede te osvojiti prvo ukrajinsko zlato na FIVB Beachvolley World Touru.

Najbolji dosadašnji plasman mladih Ukrajinaca bilo je peto mjesto na turniru u Turskoj održanom početkom lipnja za razliku od austrijskih supranika koji su u Poreču bili prvi nositelji. Austrijanci su, pak, od 29 odigranih mečeva na World Touru izašli kao pobjednici u njih 20, a vrhunac sezone bio im je turnir u malezijskom Langkawiju gdje su koncem travnja osvojili zlato.
U utakmici za treće mjesto Poreč Opena 2018. snage su odmjerila dva latvijska para, Smedins i Regza u 34 minute svladali su Smitsa i Samoilovsa s 2-0 (21-14, 25-23).
Ništa manje uzbuđenja nije nedoatajalo u ženskoj konkurenciji gdje su Amerikanke došle do svog prvog naslova osvajateljica. Sonny i Van Winden u finalu su svladale sestre Makhno iz Ukrajine 2-0 u stovima (21-17, 21-17). Zanimljivo je da su Amerikanke inače studentice američkog Cal Polyja te su u Poreču odigrale svoj prvi turnir Svjetske serije/Star 1, a do prve titule stigle su svladavši treće nositeljice turnira.
U utakmici za treće mjesto Nezir/Vence iz Turske svladale su s 2-1 (22-20, 21-23, 15-13) grčki par Tsopoulou/Manavi. Za Nezir i Vence ovo je druga osvojena medalja u sezoni, također brončane bile su na eventu World Toura prije tri tjedna održanom u turskom Manavgatu.