Odbojka na pijesku

Žnjanu zlato na klupskom juniorskom PH u odbojci na pijesku

Autor: Nedjelja, 23 Kolovoz 2020

Na pješčanim terenima splitske Podstrane, juniorke KOP Žnjan osvojile su klupsko juniorsko prvenstvo Hrvatske u odbojci na pijesku.

U konkurenciji šest klubova, pjeskašice Žnjana osvojile su zlatnu medalju sa stopostotnim učinkom, porazivši rezultatom 2:0 KOP Retfalu u finalnom dvoboju.

U borbi za treće mjesto, pjeskašice Žal Banjole iz Pule pobijedile su KOP Siget rezultatom 2:0.

U skupini A KOP Žnjan je rezultatom 2:0 pobijedio obje ekipe, AOK Osijek i KOP Retfalu, pa su dvije osječke ekipe u međusobnom susretu odredile tko ide u polufinale. Rezultat je bio 1:1, ali je Retfala zahvaljujući jednom setu više otišla u borbu za medalje.

U skupini B, gdje su igrale ekipe iz Pule, Čakovca i Sigeta, sve su utakmice završile rezultatom 1:1 te su sve ekipe imale isti broj bodova i set razliku, no polufinale nije uspjela ostvariti ekipa iz Čakovca zbog slabije poen razlike.

Klupska prvenstva Hrvatske u odbojci na pijesku završavaju idući vikend na terenima u Puli, kada je na redu kadetsko prvenstvo Hrvatske u muškoj i ženskoj konkurenciji te juniorsko u muškoj.