Advent na KIF-u u znaku odbojke

Objavljeno: Utorak, 25 Prosinac 2018 13:07 Autor:

Na Kineziološkom fakultetu održan je 1. Međunarodni adventski turnir za rekreativce i rekreativke.

Više od 280 odbojkaša i odbojkašica iz regije odigralo je 55 utakmica u više različitig kategorija. Zanimljivost je i sudjelovanje dva kineska odbojkašaka sastava koji su odbojkaškom veselju na KIF-u dali posebno značenje. Među veterankama najuspješnija je bila ekipa Zagreba, dok su drugo mjesto osvojile Stjuardese iz Beograda, a treće su bile odbojkašice Skopja iz Makedonije.

U konkurenciji odbojkaških mixeva najuspješniji je bio sastav Kvarnera iz Rijeke ispred drugoplasiranog Sombora iz Srbije te trećeplasiranog Ogulina.

Najveća gužva, kao i obično, bila je u muškoj konkurenciji. Polufinale i finale iznimno napeto i neizvjesno najbolje su odradili odbojkaši Zagreba. Oni su u završnici svladali Volley Vets iz Beograda rezultatom 2-0. Matine cure iz Zagreba na trećem su mjestu.